neděle 1. září 2013

Vydařený víkend v Karlových Varech

MČR smíšených štafet
Minulý týden v sobotu se v Karlových Varech konalo historicky první MČR smíšených štafet. Náš tým TTK Slavia VŠ Plzeň ve složení Kuba Janoušek, Petr Šlajs, Jana Brantlová a Honza Majer jsme vybojovali bronzovou medaili. V celkovém pořadí jsme skončili na místě 4., ale štafeta, která celý závod vyhrála, nesplňovala podmínky stejné klubové příslušnosti alespoň 3 účastníků, a tak se v republikové soutěži nemohla počítat.
foto: iHNED.cz


Závod Evropského poháru
V neděli byl na programu EP. V lázeňském městě se koná pravidelně již několik let, ale na start jsem se postavil až letos. Nevěděl jsem, co od závodu mohu čekat. Závod na Lipně se mi příliš nevydařil, odpadl jsem tam ze skupiny na kole a ve Varech nás čekala také velmi těžká cyklistická trať. Šel jsem do závodu s nepříliš velkým očekávání a možná i to mi psychicky pomohlo k lepšímu výsledku.

Plavání proběhlo až na pár pěsťovek u bojí celkem bez problémů. Z vody jsem vylézal na 5. místě, a tak jsem neměl žádný problém stihnout první balík na kole. Krátce po startu začalo pršet, takže to na cyklistické části hodně klouzalo a nakonec bylo i spousta pádů. Mně tyto podmínky naprosto vyhovovaly. Na kole se v dešti umím dobře pohybovat a na běhu mi také velmi prospívá. V první skupině nás bylo okolo 10 závodníků. Snažil jsem se pohybovat na čele, aby mě na technické trati soupeři tolik nenatahovali na skřipec. Jelo se mi parádně, až jsem se divil, kde se to ve mně bere. Scházelo jen tento závod završit dobrým během. Z depa jsem vybíhal na 2. pozici a cítil jsem, že je to můj den. Po chvíli mě předběhl Honza Čelůstka, který také jel se mnou ve skupině na kole. Zkusil jsem mu jít v patách. Dost mě překvapilo, že mi to nedělá zase takový problém. Vydržel jsem to ale pouze 1,5 km, potom Čelda tempo stále zvyšoval a já cítil, že musím zvolnit. I tak jsem si běžecké tempo udržel stále vysoké a držel 10. až 11. pozici. Asi kilometr před cílem se na mě dotahovali závodníci z druhého balíku. Když jsem se ale pokusil ještě zabojovat a udržet své dosavadní umístění,  chytla mě křeč do stehna. Tím jsem poměrně ztratil a nakonec jsem proběhl cílem 14. se ztrátou 2:29 na vítěze.

Je to asi můj nejlepší výsledek vůbec. Poprvé jsem si vyjel ITU body, díky nimž se budu dostávat na startovní listinu mezinárodních závodů snadněni. Chtěl bych moc poděkovat Vojtovi za jeho pomoc a ubytování u něho doma.


Žádné komentáře:

Okomentovat