sobota 20. července 2013

ČP ve sprintu v Telči


Po dvou měsích jsem se opět postavil na start ČP. Tentokrát se závod konal v Telči na Vysočině. Startovní pole poměrně našlapané, protože s naší kategorií mužů vystartovali také junioři a dorostenci. Plavalo se ve dvou okruzích v místním rybníčku hned pod náměstím. Startovalo se z vody a na první bóji to bylo pouhých 100m.

Sice jsem tentokrát nevyplaval první, ale od toho tu dnes byli jiní, lepší. Z vody jsem vylézal na 3. místě a také tak nasedal na kolo. Cyklistická část byla velmi náročná, neustále nahoru a dolů. Vepředu se vytvořila 7-členná skupinka. Celkem dobře jsme spolupracovali, a tak jsme si do depa na druhý balík přivezli něco málo přes 1 minutu náskok. Povedlo se mi depo a na běh jsem vybíhal hned za Fanou Kubínkem na druhém místě. Krátce na to mě ale o něco svinějším tempem předběhl Lukáš Kočař a Fana Linduška. Držel jsem dlouho bramborovou pozici. Teprve až necelý kilometr před cílem se přes mně dostal Volár a trochu mě poutekl. Kousek před cílem jsem se ještě kousl a opět ho doběhl. Na finiš mi však už chyběly síly a na cílové pásce jsem prohrál. Nakonec z toho bylo 5. místo. 

Teď plánuji chvíli oraz (švýcarské Alpy, italské moře), protože další závody jsou daleko. Poté do toho znovu pustím s plnou chutí, je toho ještě hodně, co musím vylepšit. Snad zdraví (má kolena) vydrží. :)

1 komentář: